Demirbilek Hakkında
18859
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-18859,qode-social-login-1.1.2,qode-restaurant-1.1.1,stockholm-core-1.0.7,woocommerce-no-js,select-theme-ver-5.1.1,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,no_animation_on_touch,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Demirbilek Hakkında

 

1989 yılında yedek parça ithalatına başlayan Demirbilek, 1990 yılında racing çektirme aparatlarının Türkiye mümessilliğini almış ve 2000 yılında kendi tescilli markası olan “Esma Sanayi Tipi Dikiş Makinaları ve Esma Kumaş Makinaları” ile piyasada yerini daha da sağlamlaştırmıştır. 2005 yılında Kingtex konfeksiyon makinelerinin, 2008 yılında ise Certiani çağanozlarının Türkiye mümessilli olmuş, ayrıca Open etiket makinelerinin de ithalatçısı haline gelmiştir.
Müşterilerine en iyi kalitede ürünü, en iyi hizmet anlayışı ile sunmayı ilke edinmiş olan Demirbilek makina koşulsuz müşteri memnuniyeti için kurumsallaşma ve markalaşma sürecine önem vermiş, hizmet kalitesini arttırmak için yapıla çalışmalar sonucunda 2004 yılında ISO9001 kalite belgesi almaya hak kazanmıştır.

Kurumsallaşma Süreci

 

Demirbilek makina, piyasa koşullarının ve müşteri istek-beklentileri doğrultusunda 2008 yılında ev tipi dikiş makinalarında dünyanın önde gelen markalarından olan Janome ile anlaşma sağlamış ve 2009 yılında Janome markasının Türkiye mümessilliğini üstlenmiştir. Üstün Japon teknolojisi ile üretilen Janome ev tipi dikiş makineleri, kısa zamanda sektörde hak ettiği yeri almıştır. Böylece Demirbilek makina, sanayi tipi dikiş makineleriyle birlikte ev tipi dikiş makinelerine de yaptığı yatırımlarla sadece tekstil sektörüne değil, daha geniş kitlelere hitap eden bir kurum haline gelmiştir. 2015 yılında Elna dikiş makinelerinin de Türkiye mümessilliğini de bünyesine katmıştır. Demirbilek aynı zamanda kendi markası olan Esman’ın yanında bir de Stronger markasını eklemiş ve bu sayede makine yedek parça sektörüne yeni bir soluk getirmiştir.

20.000+ Çeşit Yedek Parça

 

Demirbilek, AR-GE faaliyetleri dahilinde geliştirdiği otomat ihracatlarıyla da dünya tekstil piyasasında önemli bir yere sahip olmuştur. Tekstil makinalarında gerekli yedek parça ihtiyacını 20.000 kalem yedek parça çeşidi ile karşılayan Demirbilek aynı zamanda tekstil yan ürünleri satışına da yer vermektedir. Satış ve satış sonrası için müşterilerine hizmet vermektedir. Müşteri odaklı hareket etmeyi temel ilkesi olarak belirlemiş olan Demirbilek, bundan sonra da sektöründeki tüm gelişmeleri takip edecek ve müşterilerinin isteklerine cevap vermek için yenilikleri sağlamayı sürdürecektir.

2 Farklı Lokasyon

 

İstanbul Unkapanı bölgesinde 2000 m2’lik merkez binasında faaliyet gösteren Demirbilek makina, tekstil piyasasının Sultangazi bölgesinde yoğunlaşması üzerine bölgede yer almak istemiş, bu nedenle de Sultangazi şubesini hizmete açmıştır. Demirbilek Sultangazi şubesi 2000 m2 alan üzerine kurulu olup, tekstil sektörünün ihtiyaç duyacağı tüm materyalleri karşılamaya yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Yedek parça, makine satış ve teknik servis hizmetlerinin dışında AR-GE departmanında üretim ve ürün geliştirme yapılmaktadır. Ayrıca teknik destek, ütü paket grubu ve depo bölümü de mevcuttur. AR-GE bölümünde reçme grubu, etek kurma otomatları, kıstırma ve overlok sistemleri üzerinde çalışmalar gerçekleştirilmektedir.